• GMINNY TURNIEJ SZACHOWY

• 12 grudnia odbył się II GMINNY TURNIEJ SZACHOWY Szkół Podstawowych, organizowany przez Wójta Gminy Żary oraz Szkołę Podstawową w Mirostowicach DolnychOto nasi reprezentanci:

Marcin Andrzejczak

Filip Dylewski

Kacper Kotwicki

Zofia Dawydzik

GRATULUJEMY uczestnikom

• Zwycięzcy XIV Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego

• Nasi uczniowie jak zwykle wykazali się kreatywnością, za co też zostali docenieni

i nagrodzeni

Klaudia Kubabska kl. IV - NAGRODA

Bartosz Góźdź kl. III - WYRÓŻNIENIE

Filip Paszkiewicz kl. II - WYRÓŻNIENIE

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

• Nasz KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY cieszył się dużym zainteresowaniem i zakończył się sukcesem

Samorząd Szkolny dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego i zechcieli kupić nasze piękne stroiki i pyszne smakołykiDziękujemy za pomoc uczniom klasy VI oraz ich rodzicom - Pani Hani, Izie, Gosi, Róży za pyszne wypieki, oraz Pani Ewie - naszej sekretarce Dziękujemy i zapraszamy za rok

• Wiedza bez prądu

• Wczoraj, 7 grudnia, klasa siódma wzięła udział w konkursie „Wiedza bez prądu”.

Ich zadaniem było odpowiadanie na pytania przy użyciu materiałów, takich jak: słowniki oraz encyklopedia. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale, nie znaleźli odpowiedzi jedynie na jedno ze wszystkich pytań! Dodatkowo, zdobyli punkty za zagadki dla publiczności - tutaj wsparli ich koledzy i koleżanki z klasy, którzy zdobyli najwięcej punktów za pytania do publiczności. Jesteśmy z Was dumni!

• Koszykówka

• Kadra sportowa chłopców z Sieniawy

Żarskiej reprezentowała Gminę Żary w zawodach powiatowych w koszykówkę zajmując 5 miejsce w Powiecie.

Szkołę w Sieniawie reprezentowali:

Motyka Maciej

Michalski Kacper

Paczkowski Konrad

Lewandowski Oktawian

Kuleta Filip

Matkowski Maciej

Paczkowski Karol

GRATULACJE

• Jaś i Małgosia

• Nasi najmłodsi uczniowie mieli dzisiaj okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt.

"Jaś i Malgosia " , w wykonaniu AKTORÓW SCENY EDUKACJI I ROZRYWKI "SITAR" z Zielonej Góry

• Pocahontas

• Urodziła się w 1595 roku na terenie stanu Wirginia, obecnie USA. Jej życie stało się inspiracją dla wielu romantycznych historii. Należała do plemienia Powatanów ale wyszła bardzo młodo za mąż za Anglika co zapewniło pokój między jej ludem a Wirginijskimi kolonistami. Następnie wyjechała do Anglii, by tam rozwijać stosunki rdzennych Amerykanów z Anglikami i tam zmarła.

Imię "Pocahontas" było tak naprawdę jej przydomkiem z okresu dzieciństwa i oznaczało po prostu "łobuziak". Jej prawdziwe imię to Matoaka (Białe Piórko)

O Pocahontas powstały aż 4 książki i 7 filmów. Może do nich sięgnięcie? Kim była kobieta o której losie tak chętnie słuchamy mimo, że żyła ponad 400 lat temu?

Cieszymy się, że nasi uczniowie z klas 1-4 mogli dzisiaj obejrzeć przedstawienie Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa o tej niesamowitej postaci. Było to świetne nowe doświadczenie ponieważ wielu z nich nie znało tej historii Pocahontas z animowanych ekranizacji Walta Disney'a.

• Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dzień pełen dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość nie tylko od świętaPrzesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

W ramach tygodnia życzliwości uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli różne aktywności i działania. Na podsumowanie każda klasa wykonała plakaty na których zamieściła swoje przemyślenia i uwagi dotyczące dobroci, tolerancji, życzliwości, przyjaźni oraz życzenia i pozdrowienia na każdy dzień

• Elektrozbiórka

• 15 grudnia zapraszamy na nasz plac przyszkolny z waszymi elektrośmieciami. Cały dzień brama będzie otwarta. Można wjeżdżać i zostawiać również te wielkogabarytowe elektroodpady. Promujmy to wydarzenie. W poprzedniej edycji tej zbiórki w naszej szkole zaopatrzyliśmy się w nowe listwy zasilające, zegary, sprzęt do sali komputerowej, przedłużacze, artykuły biurowe do każdej klasy. Cieszymy się z nich każdego dnia. Niech i tym razem ta akcja zakończy się sukcesem. Liczymy nie tylko na rodziny naszych uczniów, ale też na wszystkich mieszkańców Sieniawy Żarskiej oraz naszych przyjaciół z Żar i okolic. O akcji będziemy jeszcze wielokrotnie przypominać. Udostępniajmy.