• UWAGA! Dyżur wakacyjny

• Uprzejmie informujemy, że dyżur wakacyjny dla placówek wychowania przedszkolnego z terenu gminy Żary wstępnie zaplanowany jest:

- w dniach 1 – 16 lipca w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Lubanicach,

- w dniach 19 – 30 lipca w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Sieniawie Żarskiej,

- w dniach 2 – 13 sierpnia w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Olbrachtowie.

Pozostałe placówki w okresie 01.07.- 31.08.2021 r. nie świadczą opieki.

Harmonogram czynności związanych z dyżurem wakacyjnym:

- do 11 czerwca złożenie deklaracji pobytu w placówce (druk w załączeniu),

- do 16 czerwca wniesienie opłaty za pobyt w kwocie podanej przez punkt przedszkolny,

- 28 – 30 czerwca podpisanie porozumień na korzystanie z opieki w punkcie przedszkolnym.

Warunkiem uruchomienia dyżuru wakacyjnego jest zebranie grupy minimum 15 dzieci, które korzystać będą z opieki w wydłużonym czasie, ostateczna informacja o uruchomieniu dyżuru wakacyjnego podana zostanie na stronie internetowej w terminie do 23 czerwca.

Przypomina się, że placówki, które świadczyć będą opiekę podczas dyżuru wakacyjnego nie posiadają stołówki, więc konieczne jest podpisanie przez rodziców umowy na wyżywienie dostarczane przez firmę zewnętrzną.

Uzupełnione i podpisane dokumenty w wersji papierowej należy złożyć do szkół (Na każdy okres oddzielny wniosek do wytypowanej szkoły.

Dodatkowych informacji udziela:

- Szkoła Podstawowa w Lubanicach – 68 362 08 49,

- Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej – 68 374 26 25,

- Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie – 68 362 18 91,

- Centrum Usług Wspólnych Gminy Żary – 68 363 00 40.

• Kochani Ósmoklasiści!

Przed Wami trzy dni pełne edukacyjnych wyzwań. W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników oraz Społeczności Uczniowskiej, życzymy Wam połamania długopisów! Niech wena twórcza sprzyja Wam w tym czasie, stres omija szerokim łukiem, a każde zadanie, z którym będziecie się zmagać, będzie banalnie łatwe!

Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki!

• Majówka

• Nasi Uczniowie przypominają, że polska majówka, to nie tylko święto grillowania

1 maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi

3 maja - Święto Konstytucji 3 maja

Życzymy udanego wypoczynku! Wypatrujcie naszych flag

• Nasza laureatka

• Sukcesy, sukcesy, sukcesy

Z wielką dumą informujemy o przyznaniu tytułu laureata naszej uczennicy z klasy VIII - Amelii Sendrowicz w kuratoryjnym konkursie języka angielskiego. Amelka okazała sie najlepszą uczennicą w naszym rejonie. Dzięki zdobytemu tytułowi Amelka jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Gratulujemy wspaniałego wyniku.

Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniu do konkursu naszej anglistce p. Aleksandrze Nalaskowskiej-Kujdzie.

• Oferta pracy

• Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej ogłasza nabór na stanowisko palacz/konserwator Zakres obowiązków:

• obsługa kotłowni w Szkole Podstawowej w Sieniawie Żarskiej

• wykonywanie bieżących, drobnych prac konserwatorskich. Wymagania:

• kwalifikacje niezbędne do prawidłowego wykonania pracy (ewentualny brak kwalifikacji zostanie uzupełniony)

• rzetelność i terminowość wykonywania swoich obowiązków Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny: 683742625 lub 537898856 w dni robocze w godzinach 8:00 – 12:00.

• OGŁOSZENIE!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej ogłasza nabór do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Sieniawie Żarskiej na rok szkolny 2021/2022!

DOKUMENTY POTRZEBNE DO REKRUTACJI MOŻNA UZYSKAĆ  W PUKNCIE PRZEDSZKOLNYM LUB W SEKRETARIACIE SZKOŁY ORAZ NA STRONIE:  https://spsieniawazarska.edupage.org/a/dokumenty W ZAKŁADCE DOKUMENTY DO POBRANIA!

NR TEL. 537-898-856 LUB 68 374 26 25

OFERUJEMY:

- OPIEKĘ I EDUKACJĘ DLA DZIECI JUŻ OD 2,5 DO 6 LAT

- GRONO WYKWALIFIKOWANYCH I KREATYWNYCH NAUCZYCIELI

- OPIEKĘ LOGOPEDYCZNĄ I TERAPEUTYCZNĄ

- ZAJĘCIA ZGODNE Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA I ZAINTERESOWANIA DZIECI

-  PEŁNOWARTOŚCIOWE WYŻYWIENIE PRZYGOTOWYWANE PRZEZ RESTAURACJĘ

- CZAS PRACY PUNKTU OD 6:30 DO 16:00

• Dzień logopedy

• Dnia 6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole warsztaty logopedyczne ze szkolnym Logopedą. Uczniowie klasy III wzięli udział

w "potyczkach językowych", ćwiczyli dykcję, rozwiązywali "szumiące" rebusy, czytali wierszyki "łamiące języki", ćwiczyli prawidłowy tor oddychania, a na końcu zagrali w domino podłogoweKlasa I oraz przedszkolaki podczas zajęć usprawniali swój aparat artykulacyjny, były ćwiczenia oddechowe i fonacyjne, a także zabawy ruchowe przy muzyce,które również mają wpływ na prawidłowy rozwój mowy

• Konkurs recytatorski- etap gminny

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8 Aleksandra Żurawska, otrzymała tytuł laureata w Lubuskim Konkursie Recytatorskim. Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród z rąk Pana Wójta Leszka Mrożka.

Jutro Ola będzie nas reprezentować na kolejnym etapie - już powiatowym. Trzymamy kciuki

• Konkurs recytatorski - etap gminny

• Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego za nami! Dziś swoje wyjątkowe zdolności prezentowali:

Henio Chwiędacz z klasy 1

Ola Żurawska z klasy 8

Kacper Dul z klasy 6

Gratulujemy im wyjątkowych występów i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Z tej okazji uczniowie klasy 8 mieli okazję spróbować swoich sił w "Potyczkach z polszczyzną". W zaciętej rywalizacji - podczas której można było połamać język - dowiedzieli się jak ważna jest dbałość o polszczyznę i poprawne zachowania językowe.Serdecznie dziękujemy za włączenie nas do wspólnej zabawy Towarzystwu Miłośników Języka Polskiego (pracownikom Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego)

• Dzień Kota

• A tu uczniowie 3 klasy ze swoimi pupilamiOd lewej: Mruczek, Dzidziol, Puśka, Marian, Leszek, Krusiu