• Przerwa świąteczna

• W związku z brakiem zainteresowania opieką przedszkolną w okresie świątecznym i ferii zimowych punkt przedszkolny będzie nieczynny.

• 11 listopada po naszemu!

•

W tym roku niestety nie mogliśmy uczcić Święta Niepodległości spotykając się na wspólnym apelu w szkole, jednak nie zwolniło to nas z pewnych działań.

11 i 12 listopada napisaliśmy dyktando! Niezwykłe, bo niepodległościowe.

Niezwykłe, bo takie, które pomaga. Każda napisana praca to złotówka przekazana na cel charytatywny!

Od wczoraj napływają do nas pamiątkowe dyplomy udziału w tak niecodziennym wydarzeniu.

• Spotkanie z policjantem

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się pogadanka z Policjantką nt. bezpiecznego poruszania się po drodze z podkreśleniem roli wyposażenia dzieci w elementy odblaskowe. Odblaski przekazała nam KPP Żary w ramach programu z zakresu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 2020.

Dzieci dowiedziały się również o innych zagrożeniach życia codziennego i sposobach ich eliminowania

• Znicze dla Lwowa

• Zakończyliśmy akcję „Znicze dla Lwowa”Serdecznie dziękujemy za udział naszym Uczniom i Rodzicom. Chcielibyśmy również podziękować księdzu Adamowi, za zachęcanie do udziału mieszkańców Sieniawy Żarskiej, naszemu przewodniczącemu SU Remigiuszowi Strzemiecznemu za pomysł oraz Pani Monice Wnuczek-Strzemiecznej za dostarczenie zniczy zebranych w kościele do szkoły.

Wszystkie zebrane znicze zostały już przekazane Towarzystwu Kresowemu, skąd pojadą do Lwowa, aby 1 listopada rozświetlić polskie groby.

Wspólnie zapaliliśmy nasze światełko pamięci… Dziękujemy

• Pożegnanie ks. Adama

• Społeczność Naszej Szkoły pożegnała dziś księdza Adama Pawłowskiego, który z nieukrywanym wzruszeniem przechodzi na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy za trud, jaki włożył w pracę na rzecz Szkoły

Życzymy Księdzu samych słonecznych dni, radości z każdego dnia i oczywiście zapraszamy w każdej wolnej chwili!

• Bezpieczeństwo korzystania z Internetu i portali społecznościowych,

• Uczniowie z klasy VI i VII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych na temat: -bezpiecznego korzystania z Internetu i portali społecznościowych,

-form cyberprzemocy, hejtu oraz sposobów jego przeciwdziałania,

- zwiększenia świadomości w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom od internetu, gier komputerowych.

Zajęcia odbyły się ramach programów dla młodzieży "Joker" i "Bezpieczna Sieć - Wirtualny Świat - możliwości i zagrożenia"

Dziękujemy Psychologowi Panu Łukaszowi Basajowi z NZOZ Ośrodka Terapeutycznego Profil w Żarach za przeprowadzenie ciekawych warsztatów

• W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie w naszej szkole!

• Dziś (16 października) przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania na przerwach, realizowanej w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom”.

Nasza „Przerwa na czytanie” pochłonęła niemal wszystkich!Udało nam się „przyłapać” na czytaniu nawet nauczycieli i Pana Dyrektora

Wiedząc, że nie wszyscy uczniowie już potrafią samodzielnie czytać, zrobiliśmy dodatkową akcję „Starsi czytają młodszym”, wywołując niestrudzone uczennice klasy 8 do głośnego czytania. Tym sposobem klasa 1 wysłuchała fragmentu „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej, odczytanego przez Amelkę Mielniczyn. Dzielne przedszkolaki natomiast poznały „Cudaczka Wyśmiewaczka” Julii Duszyńskiej, którego przygody przeczytała Amelka Sendrowicz. Dziewczyny nagrodzone brawami, zostały przez najmłodszych zaproszone na kolejną akcję czytelniczą. Kto wie, może niebawem znów ich odwiedzą?

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pamiętajcie, że „kto czyta książki, ten żyje podwójnie”.