• Przerwa na czytanie

• Dziś nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.Na korytarzach zapadła cisza, a nasi uczniowie zatopili się w lekturach swoich ulubionych książek.

Wiemy, że przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej jeszcze nie potrafią czytać, więc dzielne uczennice klasy ósmej przyszły im z pomocą, w ramach naszej corocznej akcji: „Starsi czytają młodszym”.

Uczniowie klasy pierwszej poznały historię Doroty Suwalskiej „Dwa strachy”, którą przeczytała im Amelka, natomiast przedszkolaki poznały tekst Agnieszki Tyszki „Bazyli i szare smoki”, który przeczytała Ola.

Miejmy nadzieję, że zapał nie minie i dzieci nadal chętnie będą sięgać po książki.

• Olimpiada sportowa

• W ramach Miedzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klasy piątej, w ramach lekcji wychowania fizycznego z Panem Jarkiem, wykonali zadanie „Olimpiada sportowa”. Mieli okazję poznać bliżej ideę olimpiady greckiej i wziąć udział w rywalizacji.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dziś w naszej szkole świętowali wszyscy! W gronie braci uczniowskiej powitaliśmy już oficjalnie uczniów klasy pierwszej! Pan Dyrektor dokonał oficjalnej ceremonii pasowania!

Był także czas pięknych życzeń dla nauczycieli i pracowników z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej - zwanego potocznie Dniem Nauczyciela.

Niech miła atmosfera tych wydarzeń trwa jak najdłużej!

• Finał w unihokeju

• Sukces naszych chłopaków w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Unihokeja. W finale spotkali się z Grabikiem niestety trochę zabrakło 0:1 ale

gratulacje

się zdecydowanie należą. Jesteśmy dumni.

• Dzień Drzewa

• W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie z klas 1, 2 i 3 zrealizowali zadanie "Drzewko szczęścia" z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa.

• Chińskie wachlarze

• Dziś - w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klasy 5 wykonali „Chińskie wachlarze”. Jak się okazało, nawet chiński alfabet nie stanowił dla nich problemu!

• Wybory do samorządu uczniowskiego

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego to w naszej szkole bardzo ważne wydarzenie!

Niniejszym ogłaszamy wyniki

W roku szkolnym 2022/2023 w skład SU weszli:

Przewodnicząca: Anna Stefanowicz

Zastępca: Kacper Dul

Sekretarz/ skarbnik: Dawid Kulig

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji swoich programów!

• "Mój przyjaciel lew" + pizza

• Początek roku szkolnego to również czas wspólnych wyjazdów.Dziś klasa 5 i 6 wspólnie wybrały się do żarskiego kina Pionier na film „King. Mój przyjaciel lew”.

Wyprawę zakończyliśmy pyszną, wspólną pizzą

• Gminne Zakończenie Roku Szkolnego

• Tegorocznym gospodarzem Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego była Szkoła Podstawowa w Mirostowicach Dolnych.

Nie zabrakło tam naszych najlepszych uczniów Brawo WY

• Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie zakończony!

• Świadectwa i nagrody odebrane - możemy zacząć upragnione wakacje.

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Szkoły, życzymy niezapomnianego czasu pełnego fantastycznych przygód, nowych przyjaźni oraz zbierania nowych sił na kolejny rok!

• klas IV w Zielonej Górze

• Nasi uczniowie czują już wakacje, więc wykorzystujemy ten czas na ostatnie wycieczki w mijającym roku szkolnym. Dziś klasa 4 wyruszyła z wizytą do Zielonej Góry. Zwiedzili Palmiarnię i obowiązkowo - galerię Focus Mall

• Pożegnanie ósmej klasy

• Dziś nasza klasa ósma - już niebawem nasi absolwenci - wspólnie z rodzicami i wychowawcą przygotowali wspaniałe pożegnanie!

Uśmiechom, zabawie, ale i wzruszeniom nie było końca!

W imieniu Grona Pedagogicznego, pracowników i zaproszonych gości serdecznie dziękujemy za zaproszenie

• Klasa VIII we Wrocławiu

• Po całorocznych zmaganiach szkolnych, uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

W programie: Zoo, Skytower, Aquapark, rejs po Odrze, kino i wiele innych atrakcjiByło super!!!!!

• Bezpieczeństwo przede wszystkim!

• Zbliżające się wakacje będą czasem wielu rowerowych wypraw, do których nasi uczniowie są w pełni przygotowani. Dziś - z sukcesami - zakończyli egzamin na kartę rowerową! Gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych wycieczek.