• kochana piżamka

• Początek tygodnia, choć ponury i deszczowy uczniowie naszej szkoły spędzili w miłej niecodziennej atmosferze.

Większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, krokodyle oraz postacie z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki. Oczywiście niecodzienny ubiór musiał być zgodny z regulaminowym strojem ucznia (wg Statutu Szkoły).Odbył się pokaz mody piżamowej, gdzie każdy mógł zaprezentować swój strój.

Ten dzień, ma również głębszy przekaz. Jest to czas, w którym solidaryzujemy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i dbanie o nie.

Pomysłodawcą spędzenia w taki sposób tego listopadowego poniedziałku był Samorząd Uczniowski

• Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• Dzięki dzisiejszej uroczystości mogliśmy wspólnie odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego - hymn naszego kraju, ale również przypomnieć sobie, dlaczego 11 listopada jest tak ważny w historii Polski. W naszej szkole, tego dnia, odbywa się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych, który w tym roku - w bardzo wyrównanej walce - wygrała klasa 2 i 3. Zaprezentowały się również dzielne przedszkolaki, opowiadając o tym, że „Polska, to mój kraj”. Dodatkowo mogliśmy wysłuchać pięknych wykonań pieśni, które nasi uczniowie: Kaja oraz Szymon, zaśpiewali podczas Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy nie tylko wykonań, ale przede wszystkim pięknej patriotycznej postawy.

• Święto dyni

• Dziś w naszej szkole Święto Dyni! Z tej okazji nasi uczniowie bawili się na dyniowej dyskotece, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Chętni uczniowie przynieśli również własnoręcznie przygotowane lampiony, które wezmą udział w konkursie. Wyniki poznamy już jutro. Trzymamy kciuki za wszystkich biorących udział!

• Planety Układu Słonecznego.

• Uczniowie klasy 6 stworzyli wystawę prac i przedstawili charakterystkę poszczególnych planet. Zapraszamy wszystkich uczniów i gości naszej szkoły do odkrywania z nami kosmosu

• Muzeum techniki w Dreźnie

• Dzięki Fundacji Pięknolesie, nasi uczniowie wraz z Panią Dorotą Baworowską mogli uczestniczyć w projekcie naukowym realizowanym z niemieckim Partnerem z

Dobern dofinansowanym przez

Deutsch-Polnisches Jugendwerk -

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Nasi uczniowie odwiedzili dzisiaj Drezno i muzeum Techniki. Dziękujemy

• Spotkanie z Alpakami

• Uczniowie klas 1,2 i 3 wybrali sie dzisiaj na wycieczkę do Rościć. Dzieci przebywając w bezpośrednim towarzystwie alpak miały okazję poznać zwyczaje tych cudownych zwierząt. Dużym powodzeniem cieszyły się też mieszkające na ranczo króliki i kozy. Wszyscy chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmili i głaskali wszystkie zwierzęta. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Każdy miał okazję zjeść kiełbaskę z grilla. To był dzień pełen niezapomnianych chwil.

• Zajęcia karate

• Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate.

Na zajęciach będziemy dbać o koordynację i ogólną sprawność fizyczną wplatając w to karate. Zajęcia prowadzi Martyna Grajcar z Klubu Karate Kontra w Żarach, tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy karate JKA ze Szwajcarii i wielokrotna mistrzyni Polski.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby na zajęcia w każdy wtorek od godz. 13:45 do 14:45. Zapisy na zajęcia u wychowawców klas.

• Dzień chłopaka

• W Dniu Chłopaka życzymy Wam, aby każda Wasza przerwa w szkole była jak sobota albo wakacje: pełna uśmiechu, beztroski i świetnej zabawy!

• BEE

• Uczniowie klasy 6, w ramach lekcji języka angielskiego, wykonali plakaty o pszczołach. Oczywiście w języku angielskim! Pszczoły to niezwykle ważne, malutkie stworzenia. Zapoznajcie się z informacjami na temat ochrony pszczół, które uczniowie zawarli w swoich pięknych pracach!